Плани-конспекти
Розробка масового заходу
(звітний концерт «Навколо світу»)
ансамблю спортивного бального танцю «Лінія»,
присвяченого Міжнародному дню танцю
Місце проведення. ПКтС «Хімік»
Мета.
Популяризувати спортивний бальний танець. Вчити учнів працювати на великій сцені в команді, дати можливість їм відчути себе справжніми артистами, талановитими та творчими, гармонійно розвинутими особистостями. Урочисто відзначити професійне свято - Міжнародний день танцю.
Завдання:
- виховувати в учнів естетику сценічного виступу, культуру та граціозність виконання танцю за допомогою постановки сценічних танцювальних композицій;
- ознайомити дітей з національними культурними традиціями різних народів світу;
- формувати у глядачів риси творчого сприйняття навколишнього світу, відчуття краси у повсякденному житті;
- дати можливість глядачам відпочити від буденних справ і насолодитися мистецтвом спортивного бального танцю.
Глядачі потрапляють на імпровізований авіалайнер, який здійснює мандрівку навколо світу. На екрані (в центрі сцени) з’являється літак.
На сцену виходять ведучі - стюард та стюардеса (батьки дітей), які розповідають про танцювальну подорож і бажають глядачам приємних та незабутніх емоцій.
На протязі двох годин учасники ансамблю демонструють масові та сольні хореографічні композиції, за допомогою яких глядачі потрапляють до різних країн світу.
Усім присутнім пропонується переглянути близько 30 постановок на тематику різних країн світу, з яких глядачі можуть дізнатися про походження того чи іншого танцю. Між номерами ведучі розповідають (в жартівливій формі) про країну і танець, який буде виконуватись.
Сценарій заходу
(відкривають куліси)
Звучать фанфари
Танець «Пірати Карибського моря»
Ведуча
Добрий вечір, леді та джентльмени! Ми раді вітати вас на борту нашого авіалайнера «Лінія», який виконує сьогодні рейс навколо світу.
Ведучий
Наш політ буде проходити на максимальній висоті танцювальних вражень, із швидкістю тисячі кілометрів за годину, загальний час в дорозі – 2 години.
Ведуча
Командир корабля – Анна Саверська. Старші бортпровідники: Василь Пелешок та Інна Борисова (батьки дітей).
Ведучий
В цілях безпеки польоту просимо вас вимкнути ваші мобільні телефони, привести спинки крісел у вертикальне положення, затягнути паски безпеки.
Ведуча
В разі зони турбулентності ваших танцювальних вражень та емоцій, просимо не шкодувати оплесків.
Дами та джентльмени, ми готові розпочати наш політ. Командир корабля та екіпаж бажають вам приємного польоту і гарного самопочуття!
(чути звуки літака)
Ведуча
Куди це ми приземлились? Куди ж нас відправив командир нашого корабля?
Ведучий
Як куди? Ти що не бачиш, яка країна за вікном? Карибське море ми вже пролетіли….значить… ми у Мексиці!
Ведуча
Ой, клас! Можемо сходити прикупити собі щось традиційне на згадку про Мексику, а наші глядачі – отримати приємні мексиканські танцювальні емоції.
Ведучий
Так, так, ходімо. Головне не забути про пончо, сомбреро, і…маракаси…так… головне, маракаси…
Танці:
«Одного разу в Мексиці»
«Латиноамериканські дівчата»
«Джайв Мексико»
Ведучий
Буенос Діас!
Ведуча
Ола!
Ведучий
Яка Оля?
Ведуча
Та не Оля, а Ола! Іспанською мовою це означає «привіт». Ми ж в Іспанії!
Ведучий
В Іспанії! Круто! Тоді ходімо швидше, нам треба скільки встигнути. Барселона, Мадрид, корида, фламенко… Ходімо, ходімо!!!
Танці:
«Пасодобль»
«Фламенко ночі»
Ведуча
Акуна матата.
Ведучий
Акуна, кудата??? Яка ще матата?
Ведуча
Знову ти нічого не розумієш… Ми в Африці… У нас запланована екскурсія… спочатку на Мадагаскар, а потім у африканські джунглі.
Ведучий
Якщо ви не боїтесь і маленьких, і великих екзотичних тварин, беріть фотоапарати, відеокамери і поїхали з нами! Буде захоплююче!
Танці:
«Мадагаскар»
«Афроджаз»
Ведуча
Алоха!
Ведучий
Алоха!
Ведуча
О, цього разу ти в курсі!
Ведучий
Звісно в курсі! Я давно мріяв побувати на Гавайях. Моя мрія збулась!!! Нарешті! Тому, ось …(вішає ведучій гавайський вінок) ідемо розвідаємо обстановку, заглянемо в коктейльну карту.
Виконується танець «Алоха! Гавайї»
(ведучі виходять на сцену з паличками для суші і вчаться ними користуватися, розповідаючи усім, як правильно це треба робити)
Ведуча
Треба швидше вчитись, ми ж в Японії!
Ведучий
Так, в Японії. Їсти дуже хочеться, а я все не можу навчитись.
Ведуча
Ходімо! Ще потренуємось, а як не навчимось, то просто попросимо виделку…головне не забути про такий жест. Дивись! (показує ведучому «арігато», ведучий повторює). Ходімо, ходімо!
Танець «Арігато!»
Ведучий
Ой, яка захоплююча подорож! Все так класно, але знаєш, я дуже сумую за домівкою! Може заглянемо на один день додому? Побачимо своє рідне, близьке і знову полетимо далі.
Ведуча
Не проблема! Від командира корабля – добро! Летимо на один день до України!
Танці:
«Черемшина»
«Ой, Марічко!»
Ведуча
Ну що, ти задоволений?
Ведучий
Не те слово! А куди ми летимо далі?
Ведуча
У Бразилію!
Ведучий
Ооооооо! Я піду на футбол, Роналду… (радісно співає «Носа, носа… тарам парам парарам»).
Ведуча
Який ще футбол??? Ідемо на карнавал! Будемо танцювати самбу!
Ведучий
Ні,футбол! (наспівує пісню)
Ведуча
Самба!!!
(ведучі починають сваритися і йдуть зі сцен)
Танець «Бразилія. Самба»
Ведучий
Знаєш, я ще раз пересвідчусь, що «Лінія» може все, навіть пов’язати самбу і футбол!
Ведуча
Так, наші бажання виконані в повній мірі! (виглядає за вікно). Але ми летимо ще в одну країну з прекрасними піщаними пляжами і теплими хвилями!
Ведучий
Це ж Домініканська республіка! Тут ми можемо засмагати на сонечку, булькатись в теплій морській водичці!
Ведуча
Чапотео!
Ведучий
Знов ти говориш незрозумілими мені словами!
Ведуча
Чапотео - в перекладі означає «булькатись в морські водичці».
Танець «Чапотео»
Ведучий
На нашому борту гості, яких ми зустріли в Домініканській республіці! Зустрічайте! (називає гостей)
Танець від гостей
Ведучий
(захоплено говорить) Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Сан-Франциско… моя американська мрія!
Ведуча
Твоя мрія збулась! (виглядає за вікно). Ми в Сполучених Штатах Америки!
Ведучий
Не може бути !
Ведуча
Може, може. Ходімо, на нас чекає багато цікавого!
Танці:
«США. Джайв»
«Рок старс»
Ведучий
(виглядає за вікно) Моя мрія збулась, схоже і твоя починає збуватись… Бонжур, мадам,ми прилетіли у Францію!
Ведуча
О!!! Яка краса! Париж! Ходімо швидше, я хочу побачити Ейфелеву вежу, Лувр, Монмарт, пройтися по Єлисейським полям, де так багато наймодніших в світі магазинів, зайти в справжнє паризьке кафе…
Ведучий
Ох ці жінки!
Танці:
«Якось у Франції»
«Шоппінг у Парижі»
Ведуча
Мерсі! Це було незабутньо! Франція неймовірна! Я зустріла наших друзів! Вони полетять з нами!
Ведучий
Зустрічайте! (називає гостей)
Танець від гостей
Ведуча
Ти вмієш танцювати віденський вальс?
Ведучий
Я? Так! (запрошує ведучу на танець, ведучі танцюють)
Ведуча
Я вже здогадуюсь, яка наша наступна зупинка! Ми летимо до Австрії!
Ведучий
Саме так. Будемо танцювати вальс, дихати чистим альпійським повітрям, пити відомий «меланж», їсти струдель.
Ведуча
Ох, як цікаво!!! Обов’язково треба купити дерев’яну ляльку – маріонетку, яка також є одним із символів Австрії!
Танець «Віденський вальс. Австрія»
Ведучий
(виглядає за вікно) Бачу туман і щось таке гарне і величне під ним!
Ведуча
Так, туман. Мабуть ми прямуємо до туманного Альбіону, до Великобританії.
Ведучий
Бачу, бачу, які тут всі стильні, витримані, красиві, але всі з парасольками!
Ведуча
Воно і не дивно, адже тут дуже часто іде дощ. В тебе до речі є парасолька?
Ведучий
Звичайно, є!
Ведуча
Тоді ходімо на екскурсію. Швидше, швидше!!!
Танці:
«Umbrella» (блок квікстеп)
«Англійський вальс»
«Let my people go» (джайв)
Ведучий
У нас сьогодні ще одне свято – у одного із пасажирів нашого авіалайнеру День Народження!
Ведуча
Не у пасажира, а у пасажирки! Сьогодні день народження у Ірини Раєвської! Саме для неї був цей танцювальний дарунок від її сина. А зараз ми запрошуємо Ірину на сцену, щоб подарувати їй квіти від усього нашого «лінійського» колективу! Вітаємо!!!
Ведучий
(вчиться жестикулювати на італійський манер)
Ведуча
Що це ти робиш?
Ведучий
Вживаюся в образ, адже ми прямуємо до Італії. Емоції, емоції, моцарела, Колізей. Емоції… емоції…
Ведуча
Чао! Ми в Італії!
Танець «Мамбо італіано»
Ведуча
(наспівує пісню Шакіри «Myhipsdon’tlie»)
Ведучий
Що це ти співаєш?
Ведуча
Ой, як мені подобається ця пісня відомої колумбійської співачки про те, що стегна не обманюють (продовжує наспівувати).
Ведучий
А, це ти про Шакіру і Колумбію!
Ведуча
Так, саме так!
Ведучий
Тоді, я думаю, тобі вдасться потанцювати під цю пісню. Я тільки що був у командира корабля, все розповів і наступна зупинка - Колумбія! Ходімо готуватись до посадки! Ми прилітаємо в Баранкілью!
Танець «Myhipsdon’tlie» (самба)
Ведуча
А зараз на борту нашого корабля зустрічайте гостей (називає гостей)
Танець від гостей
Ведучий
І ще один танцювальний дарунок. Справжній, емоційний, душевний, як циганська душа.
Танець «Циганський»
Ведуча
(наспівує «Джимі – Джимі, Ача-Ача»)
Ведучий
Ти передивилась індійських фільмів?
Ведуча
Та ні! Просто наступна наша зупинка – Індія! От я і готуюсь побувати на Гоа, в Делі!
Ведучий
Ой, а я боюся! Мене можуть покусати дикі мавпи!
Ведуча
Тоді тобі треба навчитись танцювати індійські танці і мавпи приймуть тебе за індуса. В Індії всі танцюють і співають! Справжній Боллівуд! Ходімо вчитися, пішли!
Танець «Індія. Делі»
Ведучий
Це була захоплююча подорож! Я навчився танцювати індійські танці і мене не покусали дикі мавпи.
Ведуча
От бачиш, я ж казала! Все діло - в танцях!
Ведучий
Але в мене є ще одна мрія!
Ведуча
Яка?
Ведучий
Мрію навчитись танцювати справжнє аргентинське танго!
Ведуча
А ти знаєш, що аргентинське танго дуже різноманітне. Так склалась історія цього танцю, що в минулому це була танцювальна чоловіча форма боротьби, а зараз - прекрасний пристрасний і чуттєвий парний танець!
Ведучий
Як цікаво! Давай попросимо нашого капітана залетіти до Аргентини! Ми зможемо побачити, як танцюють танго на вулицях прекрасного Буенос-Айреса!
Танці:
«Чоловіче танго»
«Аргентинське танго»
Ведуча
Тобі знайома фраза: «Ішов,послизнувся, впав, гіпс»?
Ведучий
Так, знайома! Хто ж не бачив цей фільм?!
Ведуча
Пропоную нашим пасажирам переглянути його ще раз перед екскурсією до… Росії!
Танець «Брильянтова нога»
Ведучий
От не розумію, чому всі так мріють побувати на Кубі?
Ведуча
А я розумію. Думаю, що після екскурсії по Гавані і ти все зрозумієш. Бери путівник, адаптери для розеток та кубинські сигари. Ми відправляємось в подорож по прекрасній, цікавій, незалежній, багатогранній Кубі. Відпочинемо гарненько і … додому!
Ведучий
Поїхали! Будемо вчитись танцювати ча-ча-ча та румбу! Коли повернемося додому, нам буде, що розказати про нашу подорож!
Танці:
«Ча-ча-ча»
«Румба»
Ведуча
А зараз ми запрошуємо усіх учасників свята на сцену!
Ведучий
А тепер запрошуємо на сцену капітана корабля, керівника клубу спортивного бального танцю «Лінія» Анну Саверську!
Ведучі
Висловлюємо подяку батьківському комітету танцювального клубу «Лінія», адміністрації ПКтС «Хімік», адміністрації ЗОШ № 8, Тетяні Саверській, Валентині Волошиній, Ірині Раєвській, Олександру Москалюку, Едуарду Хитрому, Василю Пелешку, Інні Борисовій, Тетяні Дмитренко, клубам спортивного танцю «Флеш» та «Фортуна» і всім, хто брав участь у сьогоднішньому святі!
З Міжнародним днем танцю вас! До нових зустрічей!
План–конспект
заняття старшого складу
зразкового ансамблю спортивного бального танцю «Лінія»
Тема. Танцювальна імпровізація, майстерність актора: думка, почуття, дія. Створення танцювальних етюдів на тему «Румба» (сольно та в парах).
Мета. Навчити учасників ансамблю розуміти мистецтво танцю «Румба»; відчувати гармонію музики, її танцювальне вираження через звичайні життєві емоції: думка, почуття, дія.
Завдання:
- освітні
познайомити дітей з поняттями «танцювальна імпровізація» та «майстерність актора», навчити визначати стиль музичного супроводу танцю, повторити зміст, характер і ритмічні особливості танцю «Румба»;
- розвиваючі
розвивати в учнях вміння показувати характерні образи в танці за допомогою міміки та жестів, імпровізувати під музику на задану тему, розвивати відкритість та незакомплексованість;
- практичні
повторити вивчені схеми рухів, комбінацій та технологію виконання танцю «Румба» (для самостійного створення учнями імпровізованих танцювальних композицій та етюдів на тему «Румба - почуття, думка, дія»);
- виховні
виховувати естетику сценічного виступу, культуру та граціозність виконання танцю «Румба», творче сприйняття навколишнього світу та відчуття краси у житті.
Тип уроку. Комбінований
Методи: теорія, практика, імпровізація
Обладнання: стереосистема, планшетний комп’ютер
Наочність: музичний супровід танцю «Румба», різнопланові треки з спеціалізованим ритмом, з різним характером мелодії (весела, сумна, драматична, тощо), відеосюжети кращих взірців танцювальної імпровізації.
Очікуваний результат: виконання учнями в кінці заняття власних етюдів та експромтів (по одному та в парах) на задану педагогом тему «Румба – почуття, думка, дія».
Хід заняття
1. Організаційний момент
Діти заходять до танцювального залу (танцювальний уклін – привітання).
2. Повідомлення теми та завдань заняття
а) повідомлення вчителем теми заняття;
б) бесіда з учнями про зв'язок танцювальних рухів в танці «Румба» з простими життєвими емоціями (людина може в житті виражати свої власні думки, почуття, впевнено діяти і ці ж емоції вона може передати завдяки імпровізованим танцювальним рухам).
в) пояснення понять «танцювальна думка», «танцювальне почуття», «танцювальна дія».
3. Основна частина
- пояснення та демонстрація рухів «думка, почуття, дія»;
- імпровізація та практика рухів;
- повторення вивчених фігур для створення танцювальних етюдів;
- демонстрація прикладів танцювальних експромтів.
Вивчення поняття «танцювальна думка»
За танцювальну думку відповідають наші руки, голова і верхня частина корпусу. Так і в житті – наші думки знаходяться в голові. Часто ми можемо передати їх за допомогою жестикуляції рук.
а) демонстрація вчителем варіантів виконання «танцювальної думки»;
б) виконання учнями власних імпровізованих варіантів «танцювальної думки» разом із педагогом;
в) самостійне виконання учнями імпровізованих «танцювальних думок» під рахунок вчителя;
г) виконання учнями «танцювальних думок» під музичний супровід танцю «Румба».
Вивчення рухів «танцювальні почуття»
В житті за наші почуття відповідає серце. В танці за допомогою рухів грудної клітини та діафрагми можна імпровізовано виконати рухи «танцювальні почуття».
а) демонстрація вчителем варіантів виконання «танцювальних почуттів»;
б) виконання учнями власних імпровізацій та варіантів рухів «танцювальні почуття» разом із педагогом;
в) самостійне виконання учнями «танцювальних почуттів» під рахунок вчителя;
г) виконання учнями «танцювальних почуттів» під музичний супровід танцю «Румба».
Вивчення рухів «танцювальна дія»
Ми можемо виконувати «танцювальну дію» за допомогою активних, рішучих та динамічних рухів, корпусом, руками та ногами.
а) демонстрація вчителем варіантів виконання «танцювальних дій»;
б) виконання учнями власних імпровізацій та варіантів рухів «танцювальні дії» разом із педагогом;
в) самостійне виконання учнями «танцювальних дій» під рахунок вчителя;
г) виконання учнями «танцювальних дій» під музичний супровід танцю «Румба».
Відпрацювання основних рухів танцю «Румба»
а) відпрацювання схем кроків, які виконуються в імпровізованих танцювальних етюдах (на задану вчителем тему, під його наглядом і під музичний супровід);
б) надання вчителем рекомендацій щодо використання вивченого матеріалу («танцювальна думка, почуття та дія») в конкретних танцювальних рухах.
Розгляд тренувальної танцювальної комбінації
Розглядаються рухи під рахунок по одному, потім у парах, враховуючи тему «думки, почуття та дії».
а) демонстрація вчителем партії виконання окремо партнера та партнерші під рахунок;
б) виконання учнями комбінації одночасно з викладачем під пояснення та рахунок;
в) самостійне виконання учнями тренувальної танцювальної комбінації в парах під рахунок вчителя;
г) виконання учнями тренувальної танцювальної комбінації в парах під музичний супровід.
Практична частина заняття
а) відпрацювання учнями вивченого матеріалу, створення ними власних танцювальних імпровізацій (акторські варіації під наглядом вчителя та під музичний супровід);
б) демонстрація учнями власних імпровізованих танцювальних етюдів під музичний супровід на тему «Танцювальна імпровізація, майстерність актора. Румба – думка, почуття, дія».
4. Підбиття підсумків заняття. Завершальний поклон
а) відбір кращих учнівських імпровізованих танцювальних етюдів для виступу на відкритому занятті;
б) виконання завершального реверансу, оплески.
План – конспект
заняття старшого складу
зразкового ансамблю спортивного бального танцю «Лінія»
Тема. Постановка сценічної хореографічної композиції «О мамма, міа»
Мета. Навчити учасників ансамблю розуміти мистецтво танцю за допомогою постановки сценічної танцювальної композиції, працювати в команді, елементам акторської майстерності та технології виконання танцю.
Завдання:
- освітні
познайомити учнів із поняттями «сценічна постановка» та «майстерність актора», вчити визначати стиль та характер музичного супроводу майбутньої сценічної постановки (танець «Ча-ча-ча», напрям «Джаз – фанк» );
- розвиваючі
розвивати в учнях вміння легко і вільно триматися на сцені, культуру сценічного виступу, вміння вивчати та демонструвати високоякісні художні постановки, довершено втілювати танцювальний образ;
- практичні
повторити вивчені схеми рухів, комбінацій та технологію виконання танцю Ча-ча-ча, елементи сучасного танцювального напрямку «Джаз – фанк». Вивчити схеми та напрямки рухів, технологію виконання кроків для сценічної постановки. Виконати практичні вправи з акторської майстерності;
- виховні
виховувати естетику сценічного виступу, культуру та граціозність виконання танцю, увагу до партнера у танці, риси творчого сприйняття навколишнього світу, відчуття краси у житті.
Тип уроку. Комбінований
Методи: теорія, бесіда, аналіз, діалог, практика, імпровізація, акторська майстерність
Обладнання: стереосистема , планшетний комп’ютер
Наочність: музичний супровід (музичний трек), який вибрав вчитель для постановки сценічної хореографічної композиції «О мамма, міа».
Очікуваний результат: виконання учнями в кінці заняття правильних схем, малюнків, розміщень, технології кроків, акторської майстерності у сценічній хореографічній комбінації «О мамма, міа».
Хід заняття
1. Організаційний момент
Діти заходять до танцювального залу (танцювальний уклін – привітання).
2. Повідомлення теми та завдань заняття
а) пояснення вчителем змісту, концепції майбутньої постановки, характеру виконання рухів;
б) розповідь про елементи акторської гри;
в) слухання музичної композиції, яка буде основою сценічної постановки; обговорення характеру музичного твору (асоціації та відчуття, які виникають під час прослуховування композиції).
3. Основна частина
- вивчення схем, малюнків, технології виконання кроків, елементів акторської майстерності для постановки сценічно-хореографічної комбінації «О мамма, міа».
Вивчення схеми кроків танцювальної композиції
а) вивчення схеми кроків по частинам за вчителем;
б) повторення декілька разів кожної частини індивідуально для кожного учня;
в) виконання учнями схеми вивчених кроків кожної частини самостійно (під рахунок вчителя і декілька разів під музичний супровід);
г) з’єднання всіх вивчених частин і схем в одну, виставлення їх по танцювальних малюнках (спочатку під рахунок, потім під музичний супровід);
д) виконання загальної схеми.
Розгляд технології виконання кроків хореографічної композиції
а) разом із вчителем (за допомогою наведених ним прикладів) учні працюють над технологіями роботи стопи, колін, м’язів рук, ніг, спини та бедер;
б) виконання учнями вивчених схем частинами (у вивченій технології виконання кроків, під рахунок викладача);
г) виконання під музичний супровід.
Розгляд акторської майстерності
а) виконання тренувальних акторських вправ за допомогою міміки та жестів під рахунок вчителя;
б) виконання тренувальних акторських вправ під музичний трек, за допомогою якого буде поставлена хореографічна композиція;
в) виконання схеми вивченої хореографічної композиції з урахуванням технології виконання кроків та акторських елементів (повністю, під рахунок вчителя і декілька разів під музичний супровід).
4. Узагальнення вивченого матеріалу. Завершальний поклон
а) виконання вивченої танцювальної постановки;
б) відеозйомка вивченої постановки на планшетний комп’ютер;
в) перегляд відео учасниками ансамблю;
г) обговорення відзнятого матеріалу (аналіз помилок, думки та побажання щодо майбутніх сценічних образів та костюмів);
д) виконання завершального реверансу, оплески.