Чи вважаєш ти себе культурною людиною?

Головний принцип культури поведінки: поважай людей і поводься з ними так, як ти хочеш, щоб поводилися з тобою.

Якщо когось з вас запитають про культуру поведінки, то можна почути різні відповіді, наприклад: вміння бути ввічливим, скромність і акуратність, повага до старших. І кожна з ваших відповідей містить у собі долю істини. Насправді поняття про культуру значно ширше і важливіше. Поведінка людини — це її вчинки, справи, висловлювання. Власне за поведінкою і визначається культура людини. Часто ми чуємо: це людина високої культури або це некультурна людина.

Акуратність і ввічливість, чуйність і скромність, смак і культура мови. І це не вроджені властивості людини. Людина не народжується з ними, вона набуває їх в процесі життя. Кожен при бажанні може виробити в собі будь-яку рису характеру.

Культура — це щось особливе. І стати культурною людиною справа нелегка. Тут потрібне не тільки бажання , а й постійна праця, наполегливість і воля.

Культурна людина перш ніж щось сказати, подумає. Слова ввічливості: прошу, будь ласка, добрий день, до побачення, вибачте та інші є дуже цінними. Культурна людина завжди скромна, вона не вихваляє себе, не прагне до чогось надзвичайного, до слави, яку не може осягти. Бо, як говориться в прислів'ї: "Зрілий колос з зерном до землі гнеться, а порожній угору пнеться".

Рівень нашої культури знаходиться у прямій залежності від особистих прагнень, особистої ініціативи. Жити серед людей — це значить вдосконалювати себе щоденно, бо тільки у боротьбі зі своїми недоліками і слабинками може народитися прекрасне: і доброта, і чуйність, і чесність, і знання, і духовність.