sl1 sl2 sl3 sl4

Форма входу

Пошук

Зараз на сайті

На сайті 15 гостей та відсутні користувачі

Чи вважаєш ти себе культурною людиною?

Чи вважаєш ти себе культурною людиною?

Головний принцип культури поведінки: поважай людей і поводься з ними так, як ти хочеш, щоб поводилися з тобою.

Якщо когось з вас запитають про культуру поведінки, то можна почути різні відповіді, наприклад: вміння бути ввічливим, скромність і акуратність, повага до старших. І кожна з ваших відповідей містить у собі долю істини. Насправді поняття про культуру значно ширше і важливіше. Поведінка людини — це її вчинки, справи, висловлювання. Власне за поведінкою і визначається культура людини. Часто ми чуємо: це людина високої культури або це некультурна людина.

Акуратність і ввічливість, чуйність і скромність, смак і культура мови. І це не вроджені властивості людини. Людина не народжується з ними, вона набуває їх в процесі життя. Кожен при бажанні може виробити в собі будь-яку рису характеру.

Культура — це щось особливе. І стати культурною людиною справа нелегка. Тут потрібне не тільки бажання , а й постійна праця, наполегливість і воля.

Культурна людина перш ніж щось сказати, подумає. Слова ввічливості: прошу, будь ласка, добрий день, до побачення, вибачте та інші є дуже цінними. Культурна людина завжди скромна, вона не вихваляє себе, не прагне до чогось надзвичайного, до слави, яку не може осягти. Бо, як говориться в прислів'ї: "Зрілий колос з зерном до землі гнеться, а порожній угору пнеться".

Рівень нашої культури знаходиться у прямій залежності від особистих прагнень, особистої ініціативи. Жити серед людей — це значить вдосконалювати себе щоденно, бо тільки у боротьбі зі своїми недоліками і слабинками може народитися прекрасне: і доброта, і чуйність, і чесність, і знання, і духовність.

 

Матеріал підготувала практичний психолог ЗОШ № 8 м.Рівного

Гаврильчик Жанна Олександрівна

Випадкове фото

DSC_4690.JPG

Корисні посилання

Лічильник відвідувань

457093
СьогодніСьогодні25
ВчораВчора206
Цього тижняЦього тижня820
Цього місяцяЦього місяця3555
ВсьогоВсього457093